Herrmann's Dalmatian

O nás

Na úplný začátek bych měla nejspíš popsat jak jsme se dostali až sem….
Vyrůstala jsem vždy mezi pejsky, celé mé dětství mě všude doprovázela dlouhosrstá kolie Annie, byla to skvělá kamarádka a přežila všechny moje „pokusy“ o výcvik:-) Myslím, že to byl můj srdcový pejsek, byla učenlivá, milá a hlavně neuvěřitelně trpělivá. Vyzkoušela jsem s ní všechny možné „cvičební metody“, jezdila v kočárku, lonžovala jsem ji v klusu (s představou, že je to kůň) a vymýšlela neustále nějaké překážkové dráhy. Vše s úsměvem a spokojeným výrazem nadšeně absolvovala. Já ji za to vedla poctivě známkovací sešit
Poté k nám do rodiny přišli další dvě psí slečny Jackie, malý knírač pepř a sůl a Francis, kříženeček dlouhosrstého jezevčíka a Lhasa Apso. A protože to byli pejsci celé naší rodiny, já měla neustále pocit, že potřebuji svého vlastního, a tak jsem uprosila přítele, uklidnila rodinu a začala naše cesta za vysněným štěňátkem…..

Naštěstí hned na začátku jsme narazili na chovatelskou stanici Sunset Dalmatian a úžasnou chovatelku Evu Dragović, které patří mé obrovské poděkování a asi to tu budu zmiňovat častěji.
Hned při první návštěvě nás okouzlila úžasná holčička „Sára“ Essential Edition Sunset Dalmatian a o pár týdnů později se u nás mohla zabydlet. Jako vždy jsme do toho šli po hlavě, takže jsme hned odzkoušeli psí školky, psí sporty a nesmějí chybět ani psí výstavy….

V tuto chvíli máme za sebou zkušenosti z výstavních kruhů jako účastníci, ale i jako pořadatelé. Jako ekonom Dalmatin Klubu ČR jsem již pomáhala s organizací a hladkým průběhem několika výstav a opravdu to není žádná jednoduchá věc 🙂
Podařilo se nám získat titul Šampion ČR a Kluboý šampion práce, z čeho máme velkou radost a jako bonus jsme zvládli složit i tři lovecké zkoušky a jednu z poslušnosti.